okna-kbe
(048) 772-65-57
(096) 311-52-78
(066) 441-25-05

Словник термінів

Металопластикове вікно ціна

А

Анкер

Вид дюбеля, що використовується при монтажі металопластикових конструкцій. При установці віконної конструкції на анкер необхідно витягувати склопакети.

Анкерна пластина

Кріпильна деталь, що застосовується для попереднього закріплення пластикових вікон у віконному отворі.

Антимоскітна сітка

Запобігає проникненню комах у квартиру чи будинок через вікно ПВХ. Вона виглядає на вікнах ПВХ акуратним елементом, який за бажанням можна зняти. Антимоскітна сітка кріпиться із зовнішнього боку пластикових вікон ПВХ.

Аргон

Інертний газ, який використовується для заповнення склопакетів пластикового вікна.

Б

Балконна защіпка

Деталь фурнітури пластикової конструкції дозволяє фіксувати балконні двері в закритому положенні без повороту ручки балконних дверей (в основному використовується з боку балкона).

Блокіратор неправильного (помилкового) відкривання

Запобігає повороту ручки в режим відкидання, коли стулка вже знаходиться в режимі повороту, щоб вікно або двері не повисли на одній петлі (що може вивести їх з ладу).

В

Відлив

Елемент виробу призначений для відведення води (встановлюється під конструкцією зовні).

Д

Демонтаж

Витяг з віконного отвору старої конструкції перед встановленням нової.

Дитячий замок

Дозволяє заблокувати поворотну функцію стулки, але залишає можливість його відкинути (для обмеження доступу дітей до відкритого вікна).

Дистанційна рамка

Елемент склопакета, що служить розпіркою між окремим склом. Зазвичай дистанційна рамка виготовлена з алюмінію, рідше зі сталі, ПВХ або інших матеріалів.

Е

Еркерний профіль (варіаційний)

Профіль пластикового вікна, що дозволяє вибрати кут розташування рам пластикового вікна, що стикуються між собою, від 90 до 180 градусів на напівкруглих, трикутних або багатогранних засклених виступах у стіні будівлі.

Ж

Жалюзі

Світлозахисна конструкція з обертових горизонтальних або вертикальних пластин, що дозволяє регулювати світловий і повітряний потоки, які проходять крізь пластикові вікна.

З

З'єднувальні профілі

Профілі, призначені для з'єднання декількох ПВХ конструкцій, що стоять в одному отворі.

І

Імпост

Служить як роздільник рами на сегменти, в яких може бути встановлена стулка, або проріз може бути глухим (розрізняють горизонтальний, вертикальний та скошений імпост). Також імпост може бути встановлений у стулку (водночас є нюанси, описані у технологічних обмеженнях).

І-скло (і-скло, енергозберігаюче скло)

Скло з м'яким селективним покриттям, що покращує теплоощадні властивості склопакета. Затримує інфрачервоне (теплове) випромінювання.

К

Камера (профілю)

Замкнена порожнина (система порожнин) усередині ПВХ-профілю металопластикового вікна, в яких повітря є додатковою теплоізоляцією.

Камера (склопакета)

Простір усередині склопакета пластикового вікна, обмежений склом.

Козирок

Елемент виробу, призначений для відведення води (встановлюється над конструкцією зовні).

Конфігурація (формула) склопакета

Опис, що показує кількість, товщину скла, їх вигляд та відстань між склом у склопакеті пластикового вікна. На початку та в кінці формули йде товщина скла.

Кістка (статика)

З'єднувальний профіль шириною близько 20 мм з обов'язковим армуванням. Служить для з'єднання рам конструкцій при значній висоті для додання жорсткості.

Коефіцієнт теплопередачі

Величина теплового потоку через одиницю площі конструкції при різниці температур між зовнішнім та внутрішнім середовищем в один градус. Чим вище коефіцієнт, тим краще конструкція утримує тепло. Найвищі показники забезпечуються 5 та 6-камерним ПВХ профілем та двокамерним склопакетом з І-склом.

Кутовий з'єднувач (квадрат)

ПВХ профіль переважно прямокутної форми, служить для з'єднання рам конструкції під прямим кутом.

Л

Ламінація (колір)

Для кольорових вікон існує так звані ламінаційні плівки. Вони наносяться на профіль за допомогою спеціального обладнання на один з боків профілю або на обидві. Така плівка може імітувати структуру і колір різних порід дерева або бути кольоровою однотонною. Ламінація значно впливає на вартість металопластикової конструкції.

М

Мікроліфт

Дозволяє підіймати провислу стулку під час закриття, розвантажуючи петлі. Створює додаткову опору для стулки.

Мікропровітрювання (щілинне провітрювання)

Невелика щілина при повороті ручки на 45 градусів. Механізм мікропровітрювання встановлюється лише у поворотно-відкидних стулках.

Монтаж

Встановлення конструкції в отвір з подальшим закріпленням вікна (в основному на анкери, анкерні пластини та поліуретанову піну).

Монтажна глибина

Технологічна глибина рами, яку ми в побуті називаємо товщиною вікна. Це відстань між поверхнею рами, зверненою до вулиці, та поверхнею, зверненою всередину приміщення.

Монтажний прозір

Відстань між стіною та рамою конструкції. Заповнюється теплоізоляційними матеріалами (піною), надалі обробляється.

О

Отвір (віконний, монтажний)

Проріз у стіні для монтажу одного або кількох віконних блоків, конструкція якого передбачає також встановлення монтажного ущільнення, укосів, відливів, підвіконня.

П

ПВХ профіль

Матеріал, виготовлений способом екструзії, із заданими формою та розмірами перерізу, що має 3-х, 4-х, 5-ти, 6-камерну структуру.

Петля

Деталь фурнітури пластикового вікна, на яку кріпиться стулка в рамі.

Підвіконня

Горизонтальна частина внутрішнього обрамлення віконного отвору, що укладається на рівні нижньої частини рами.

Покрокове провітрювання

Надає можливість фіксувати нахил (відкидання) стулки у 4 позиціях. Досягається простю маніпуляцією за допомогою віконної ручки. Механізм покрокового провітрювання встановлюється лише у поворотно-відкидних стулках.

Притвор

Місце з'єднання стулки з рамою, імпостом або зі стулкою.

Р

Рама

ПВХ профіль, який є основним (опорним) у конструкції.

Розширювальні профілі

Спеціальні профілі, що дозволяють збільшити ширину рами.

Ролети

Жорстка алюмінієва рухома конструкція, яка може бути встановлена як заміна решітки.

С

Сендвіч-плита

Непрозора панель, яка встановлюється замість склопакета. За своїми характеристиками перевершує двокамерний склопакет теплоізоляції, складається з пінополістиролу високої щільності та фанерована зовні твердим пластиком.

Сполучна планка

Тонкий профіль ПВХ, за допомогою якого можна з'єднувати рами конструкцій, значно не збільшуючи їх загальні габарити (3-5 мм).

Стулка

Елемент вікна, що відкривається. Може бути поворотною, поворотно-відкидною або відкидною (фрамуга).

Скло тоноване

Скло, якому надано певний колір шляхом введення барвників у процесі скловаріння (тоноване в масі) або нанесенням покриттів (спеціальних плівок, що тонують) на поверхню скла.

Склопакет

Світлопрозора частина вікна. Залежно від того, скільки скла використовується, розрізняють однокамерний (два скла й одна камера між ними) і двокамерний (три скла та дві камери) склопакети. Здебільшого використовуються однокамерний склопакет загальною товщиною 24 мм та двокамерний — 30-32 мм. Склопакет заповнений повітрям чи інертним газом.

У

Укоси

Торцеві частини стіни зверху та з боків віконного отвору.

Ущільнювач

Виріб із пружних матеріалів (гуми, каучукових з'єднань) для герметизації примикань у ПВХ конструкції. Зазвичай всі профілі вже постачаються з екструдованим ущільнювачем..

Ф

Фальц

Поверхня профілю, яка є опорною для установки фурнітури або склопакета. У стулці є внутрішній фальц (для склопакета) та зовнішній (для фурнітури). У рамі та імпості є лише фальц для встановлення склопакетів.

Фальцеві підкладки

Пластикові елементи, за допомогою яких встановлюються склопакети у конструкцію.

Фурнітура

Це механізми та деталі, що забезпечують відкривання стулок (ручка, петлі, запірні механізми, шпінгалети, декори).

Фурнітурний паз

Паз у профілі стулки, призначений для встановлення фурнітури.

Ш

Шпроси

Це декоративні елементи. Шпрос встановлюється всередину склопакета.

Штапик

Служить для утримання склопакета або сендвіч-плити у конструкції.

Штульп

Пластиковий профіль, який кріпиться до однієї зі стулок і служить для притвору цих стулок між собою. Одна стулка залежить від іншої при відкриванні та не має віконної ручки.

У нас найнижчі ціни на металопластикові вікна, двері, балкони, лоджії та перегородки в Одесі!

Рейтинг: 0 (0 голосів)
Для голосування натисніть на зірочку

Наша адреса

вул. Балківська, 120/2,
4-й поверх, офіс № 10,
«Osnova»

Телефони

(048) 772-65-57
(096) 311-52-78
(066) 441-25-05

kbe wds winkhaus
Контакти